BİZİ 7/24 ARAYIN
0(312) 354 77 33

Siber Güvenlik Hizmetleri

Siber Güvenlik Hizmetleri

Siber Güvenlik (Cyber Security)

Siber Ataklara Karşı Koyma ve Sistem Koruma

2022 yılında dünya çapında hackerler tarafından gerçekleştirilen 5 milyondan fazla siber güvenlik ihlali 126 milyar doların üzerinde maddi zarara yol açmış durumdadır. Dijital iş süreçlerinin bütün sektörler için olmazsa olmaz hale gelmesi ve e-ticaretin artan ağırlığı karmaşık bilgi teknolojilerini de beraberinde getirmiştir. Bu sistemlerin güvenliğinin denetlenmesi ve güncel siber tehditlere hazır ve dayanıklı hale getirilmesi de iş hayatımızın en önemli gündem maddelerinden birisi olmuştur.
 
Tehditler her gün gelişen ve yenilenen hacker saldırıları vasıtasıyla dışarıdan gelebileceği gibi güvenlik bakışıyla tasarlanmamış, BT sistemleri eksik ya da hiç olmayan kurum içi prosedürler ya da güvenlik ile ilgili bilgi sahibi olmayan personeller tarafından yapılan yetkisiz erişimler nedeni ile kurum içinden de olabilir. Bu olayların sonucunda ise kurumlar çok kıymetli bilgilerinin çalınması, hizmet kesintileri, itibar kaybı ve maddi zarar ile yüz yüze gelmektedirler.
 
BilgiKoru olarak siber güvenlik hizmetleri yaklaşımımız süreç, teknoloji ve insan kaynağı boyutlarından oluşmaktadır. Deneyimli ekibimizle ve iş ortaklarımızla en iyi uygulamaları ve genel kabul görmüş metodolojileri kullanarak bütünsel çözümler öneriyor ve sizi güncel tehditlere hazırlıklı hale getiriyoruz. Tecrübeli kadromuzla çalışanlarınıza eğitimler veriyoruz. Bilgi güvenlik süreçleri ile ilgili en yaygın metodoloji olan ISO 27001 ve veri güvenliği ile ilgili yasal zorunluluk olan KVKK (Kişisel Veri Koruma Kanunu) ve yasal uyumluluk süreç danışmanlıkları ile proaktif olarak kurumunuzu güvenlik tehditlerine ve kanuni zorunluluklara uyumlu hale gelmesini sağlıyoruz. Simülasyonlar ve sızma testleri ile kurumunuzun güvenlik zafiyetlerini ve sistemlerin açık noktalarını tespit edip son derece detaylı raporlar aracılığıyla siber güvenlik risk haritanızı çıkarıyoruz ve alınması gereken aksiyonları ve olası yatırımları birlikte tasarlıyoruz. Proaktif bir şekilde tespit edilen bulgular için iyileştirme önerilerini ve bu öneriler doğrultusunda gerçekleşen düzenlemelerden sonra yapılan doğrulama testleri ile önerilen önlemlerin etkinliği de ölçüyoruz.
Siber Güvenlik kapsamında sizlere hangi hizmetleri sunuyoruz?

■ Sızma (Pentest – Penetrosyon) Testleri

■ Zafiyet Taraması

■ Yönetilebilen Güvenlik Hizmeti

■ KVKK Danışmanlığı

■ ISO 27001 (BGYS) ve İç Denetim Danışmanlığı

■ Ortam Dinleme ve Böcek Arama Tespiti

■ SOME (Siber Olay Müdahale) Hizmeti

■ Güvenlik Seviyesi Analizi ve İyileştirme

HİZMETLERİMİZ

BİZE SORU SORUN

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.